„Wielkanocne Świętowanie” w Kamieniu

11 kwietnia uczniowie klasy 7a – Antonina Warzocha i Jakub Ściuk – reprezentowali naszą szkołę w kolejnej edycji przeglądu   „Wielkanocne Świętowanie – Tradycje Regionów Polski”.

Celem imprezy organizowanej przez Zespół Szkół  im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu jest przybliżenie tradycji i obrzędowości, która jest związana z okresem wielkanocnym w  różnych regionach Polski. Wartości te, przekazywane z pokolenia na pokolenie, są ważnym elementem dziedzictwa narodowego naszej Ojczyzny.  

W przeglądzie udział wzięło dziewięć szkół, a każdą z nich reprezentowało dwóch uczniów. Uczestnicy  mieli za zadanie przedstawić strój i tradycje regionu, który został im przydzielony. Nasi uczniowie pokazali strój regionu szamotulskiego i zwyczaj zwany przywoływanką. Ich występ został nagrodzony dużymi brawami publiczności, wśród której byli m.in. Podkarpacka Kurator Oświaty- pani Dorota Nowak-Maluchnik oraz Stanisław Kruczek – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego  

 Gratulujemy!!!

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1