Warsztaty myślenia wizualnego

25 października w naszej szkole odbyły się warsztaty myślenia wizualnego. Zajęcia poprowadziła pani Aneta Czarniecka – nauczyciel akademicki, trener i doradca biznesowy oraz autorka „Obrazownika” – niezwykle inspirującego edukacyjnie miejsca w sieci. W szkoleniu wzięli udział reprezentanci starszych klas szkoły podstawowej – byli to uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych.

Myślenie wizualne to narzędzie efektywnego przyswajania wiedzy; sposób dzięki, któremu można przemycić wiele treści łącząc słowo i obraz. Myślenie wizualne ma wiele zalet. Pomaga zrozumieć i zapamiętać treści, wzmacnia przekaz słowny, systematyzuje wiedzę i zwiększa koncentrację. Ćwiczona umiejętność może być śmiało wykorzystywana na lekcjach. Uczniowie są w stanie stworzyć ciekawe, pomysłowe notatki. Takie podejście sprawia, że nauka staje się przyjemnością. Poza tym, twórcze notowanie ćwiczy rękę oraz pozwala się odstresować.

Serdecznie dziękujemy pani Anecie Czarnieckiej za pomoc w rozwijaniu naszej kreatywności.

Anna Szot-Dec

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 23
  • Odwiedzin dzisiaj: 219
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1667
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1