W Bóbrce i Rymanowie Zdroju

Dnia 13 maja klasy I c i II a uczestniczyły w wyciecze do Bóbrki i Rymanowa Zdroju. Bóbrka to wyjątkowe miejsce znajdujące się niedaleko Krosna, gdzie narodził się przemysł naftowy. Funkcjonuje tutaj najstarsza na świecie kopalnia ropy naftowej, której początki sięgają II połowy XIX wieku.

Podczas spaceru pięknym lasem bobrzeckim, uczniowie dowiedzieli się, czym  jest ropa naftowa, jakie produkty otrzymywane są z „czarnego złota”, zobaczyli kopanki z naturalną ropą naftową oraz urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Przebywając
w zabytkowych budynkach, mieliśmy okazję przenieść się w czasy, kiedy w Bóbrce pracował Ignacy Łukasiewicz, którego 200. rocznicę urodzin i 140. śmierci obchodzimy w 2022 r. Dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym poznaliśmy sposób pracy wybitnego odkrywcy oraz poczuliśmy atmosferę lwowskiej apteki, w której terminował I. Łukasiewicz. W muzeum podziwialiśmy również kolekcję lamp naftowych oraz wystawę geologiczną.

            Po wizycie w Bóbrce, udaliśmy się do Rymanowa Zdroju – urokliwego uzdrowiskowego miasteczka. Klimat tego miejsca, bogatego w ozon, sprzyjał naszemu spacerowi parkiem zdrojowym, podziwianiu kwiatowych rzeźb, willi pamiętających początki uzdrowiska, fontann, Pijalni Wód Mineralnych.  Dużym zainteresowaniem uczniów najmłodszych klas cieszyły się drewniane instalacje przedstawiające ulubionych bajkowych bohaterów.

Dla wszystkich uczestników wycieczki był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Anna Koziarz, Joanna Wójcik

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1