UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

27 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Jest to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia rozpoczynjącego swoją edukacyjną podróż. Tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować, a także przestrzegać ceremoniału szkolnego poprzez odświętny strój, dostojną postawę podczas śpiewania hymnu narodowego oraz obecności sztandaru szkoły.

Najbardziej doniosłą częścią tej uroczystości, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez wicedyrektor szkoły Panią dr Beatę Kraskę. Pierwszoklasiści głośno i z przekonaniem przyrzekali: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, starać się o to, by być wspaniałymi kolegami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom. O tych przyrzeczeniach będą im przypominały otrzymane dyplomy, birety i pamiątkowe medale.

Koledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie. Nie obyło się również bez słodkich upominków.   Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by szkoła była dla Was źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, a także miejscem, w którym zawsze będziecie czuli się bezpiecznie, spotkacie się z serdecznością i zrozumieniem rówieśników i dorosłych, a także nawiążecie nowe przyjaźnie.


Wychowawczynie klas pierwszych:

  1. Prucnal, M. Goclon – Słonka, A. Koziarz, A. Błaszków – Piękoś

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1