Upamiętnienie ofiar NKWD w Turzy – 18.09.2022 r.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

Jak co roku, w trzecią niedzielę września, delegacja uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim z p. wicedyrektor dr Beatą Kraską, brała udział w uroczystościach upamiętniających ofiary pomordowanych przez NKWD w 1944 r. w turzańskim lesie.

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od Mszy Św. odprawionej pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby, wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia oraz złożone zostały wieńce i kwiaty w hołdzie ofiarom tych okrutnych sowieckich zbrodni.

Następnie odbył się Apel Pamięci, a żołnierze 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia oddali salwę honorową. 

Tak jak w latach poprzednich, również w ten dzień we współpracy z Radą Rodziców złożyliśmy na grobie ofiar wieniec pamięci.

W uroczystościach wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentowany przez uczniów klas ósmych z opiekunem p. Bogusławem Rybakiem. Sztandar szkolny dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko, tym bardziej nie mogło go w ten ważny dzień zabraknąć.

W wydarzeniu wzięli udział również nasi uczniowie z organizacji Orląt, Orląt Starszych oraz Strzelców, prowadzone pod opieką p. Pauliny Gielarowskiej oraz p. Łukasza Deca.

Organizatorami uroczystości byli: Andrzej Ożóg – Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski, Ksiądz Dziekan Dekanatu Sokołowskiego, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Młp. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata – Opiekunki Ludzkich Dróg, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp.

Społeczność szkolna  wyraża wdzięczność, że co roku Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami swoją obecnością oddają hołd ofiarom zbrodni NKWD.

Foto: : https://www.facebook.com/media/set/?vanity=mgoksir.sokolow&set=a.5546503015439735

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 68
  • Odwiedzin dzisiaj: 10
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1416
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1