Świąteczne akcje charytatywne

Okres przedświąteczny w magiczny sposób otwiera ludzkie serca. Odzwierciedleniem tego są liczne akcje charytatywne, skierowane na pomoc ubogim, chorym i potrzebującym. Wolontariusze z naszej szkoły włączają się w nie chętnie i aktywnie.

W ostatnich dniach listopada przeprowadzone zostały zbiórki zabawek i słodyczy w ramach „Dnia Pluszowego Misia” oraz „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Ich beneficjentami były dzieci z oddziału onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz podopieczni Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jak zwykle uczniowie ze szkoły i przedszkola wraz ze swoimi rodzicami wykazali się wielką hojnością i wywołali uśmiech u najmłodszych, zmagających się z najcięższymi chorobami.

Kolejna pomoc skierowana była do ubogich rodzin z terenu naszej parafii. Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Tak! Pomagam!” – zbiórce żywności w sklepie Biedronka. Zebrane produkty (560 kg) przekazane zostały Parafialnemu Zespołowi Caritas, a za jego pośrednictwem – potrzebującym, czyniąc ich święta radośniejszymi.

Wspólną inicjatywą Dyrekcji i Szkolnego Koła Caritas była zbiórka żywności i artykułów przemysłowych dla ogarniętej wojną Ukrainy. Jej organizatorem było Podkarpackie Kuratorium   Oświaty, a nauczyciele z naszej placówki przyłączyli się do niej z zaangażowaniem.

Przed samymi świętami uczniowie z SKC odwiedzili samotnych i chorych. Zanieśli im stroiki, wykonane przez uczniów ze wszystkich klas w ramach corocznego konkursu na najpiękniejsze ozdoby.

O wolontariuszach nie zapomniał św. Mikołaj, który przyniósł im słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wspomogli potrzebujących, zarówno swoją pracą i zaangażowaniem, jak i darami rzeczowymi. Pamiętajmy – dobro powraca!

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 57
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 559
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1