Mobilne Laboratoria Przyszłości

W dniu 19 grudnia na zaproszenie dyrektora do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przyjechało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Projekt ten realizowany jest przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. W ramach warsztatów edukatorzy przeprowadzili ćwiczenia z dwóch modułów – drukarki 3D oraz multimediów. W spotkaniach tych uczestniczyli uczniowie z klas piątych, szóstych i ósmych. Zajęcia warsztatowe prowadzone były w grupach 15 –  osobowych. Łącznie brało w nich udział 60 uczniów.

Na początku spotkań edukatorzy w ramach wprowadzenia omówili zagadnienia teoretyczne dotyczące druku 3D oraz multimediów, następnie uczestnicy warsztatów mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytych wiadomości. Zajęcia poprzedziło krótkie szkolenie BHP.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali wiele pytań, programowali drukarkę, brali udział w doświadczeniach. Część uczniów otrzymała niespodzianki w postaci wydrukowanych w drukarce 3D gadżetów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonego pokazu i zaraz po jego zakończeniu, dopytywali  kiedy ponownie zawitają do naszej szkoły edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1