Spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego „SOKÓŁ”

1l     W dniu 21 X 2014r. uczniowie kl. VI a i VI b  wysłuchali prelekcji na temat „Polskiego Związku Łowieckiego i jego roli w ochronie przyrody”. Prelekcję wygłosił P. Jan Bełz – członek Koła Łowieckiego „Sokół”, które w roku 2014 obchodzi 60-lecie swego istnienia.

Uczniowie zostali zapoznani z głównymi zadaniami stojącymi przed członkami koła. Dowiedzieli się, że myśliwi nie tylko polują na zwierzynę, eliminując m.in. osobniki chore, słabe, ale również biorą czynny udział w ochronie gatunków zagrożonych wyginięciem oraz walczą z kłusownictwem. Do ich zadań należy także dbanie o urządzenia łowieckie, dokarmianie zwierząt, ochrona pól przed zwierzętami i szacowanie szkód przez nie zrobionych. W czasie spotkania uczniowie przeżyli wspaniałą przygodę, pełną opowiadań o zwierzętach, ich zwyczajach oraz tradycjach łowieckich i kulturze.

2l     24 X 2014r. uczniowie  klasy VI a  ZS im. Jana Pawła II –  Karolina Bandura, Jakub Łuszczki i Marcin Łuszczki reprezentowali szkołę w konkursie zorganizowanym przez Koło Łowieckie „Sokół”. Jako drużyna odpowiadali na pytania dotyczące informacji wysłuchanych w czasie prelekcji. Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pieczoną kiełbasą. Na pamiątkę oprócz dyplomów uczniowie  otrzymali piękny album poświęcony myślistwu i łowiectwu w Polsce, który przekazali do szkolnej biblioteki.

3l4l    Serdecznie dziękujemy P. Andrzejowi Bełzowi- prezesowi Koła Łowieckiego „Sokół” za zainteresowanie uczniów nową dla nich tematyką i możliwość udziału w konkursie.


M. Goclon- Słonka

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 161
  • Odwiedzin dzisiaj: 67
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1721
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1