Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza

12 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczo -edukacyjnej “Las Turzański”, która znajduje się na terenie Leśnictwa Turza.           

Wydarzenie to zostało zainaugurowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Głogów
p. dra inż. Piotra Brewczyńskiego, Burmistrza Gminy  i Miasta Sokołów Małopolski p. Andrzeja Ożoga wraz z Sekretarzem i Skarbnikiem Gminy, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Komendanta Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim, Prezesa Koła Łowieckiego „SOKÓŁ” w Sokołowie Małopolskim, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, Prezesa firmy Fudali Sp. z o.o. (wykonawca ścieżki), Przewodniczącego Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Sokołowie Małopolskim oraz dzieci z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.

Nowo utworzona ścieżka Las Turzański liczy sobie ok. 6 km długości i stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia zielonych lekcji czy spacerów. Tu, młodzi ludzie będą mogli poznać interesujące informacje ekologiczno-przyrodnicze. Ścieżka to również miejsce, które posłuży do wzmacniania więzi w lokalnej społeczności. Nowo powstałe miejsce ma zadanie zaszczepić u odwiedzających odpowiednią postawę proekologiczną, która będzie procentować w przyszłości.

Uczniowie naszej szkoły jako pierwsi mieli okazję przejść fragmentem ścieżki, co sprawiło im dużo radości. Na tarasie widokowym przy obiekcie wodnym czekała na nich miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Nadleśnictwo Głogów .

Dziękujemy panu dr inż. Piotrowi Brewczyńskiemu za zaproszenie na tę uroczystość ,
a panu  Krzysztofowi Różańskiemu za wsparcie i zorganizowanie wyjazdu.                                                                                                   Anna  Tęcza – Blicharz

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1