Projekt czytelniczy na podstawie ,,Sokołowskich opowieści”

,,Sokołowskie opowieści” to mała i niepozorna książka autorstwa sokołowian – pana Leszka Walickiego i pana Krzysztofa Ożoga. Kryje w sobie jednak wielkie bogactwo – ponad dwadzieścia opowieści i legend o Sokołowie i innych miejscowościach wchodzących w skład naszej gminy.

Ucząc dzieci języka polskiego zauważyłam nie raz, że coraz mniej wiedzą o naszej małej Ojczyźnie- Sokołowszczyźnie. Coś, gdzieś, kiedyś… słyszeli, gdy pytam o Krzywdę, Błonia, Zawale, Kusy Stawek i Damiana Stachowicza, ale ogólnie mało. Z tych właśnie obserwacji oraz wychodząc naprzeciw prośbie rodziców o ,,rozczytanie” dzieci wyrósł ten projekt. Nazwałam go ,,Nasza mała Ojczyzna. Projekt na podstawie ,,Sokołowskich opowieści”.

Kilka legend w klasie  przeczytaliśmy głośno, analizując ich fabułę. Następnie podzieliłam klasę na grupy. Mieli za zadanie  przeczytać wybrane opowieści, następnie przedstawić je w formie plastycznej (mapa myśli).  Była dobra, wspólna zabawa i klasowa integracja. Projekt sprawił, że jeszcze bliższa stała się nam nasza mała Ojczyzna, z której historii i mieszkańców możemy być dumni. Klasy zaangażowane w projekt to 6b i 7b.

                                              Agnieszka Dudzik

Projekt czytelniczy na podstawie ,,Sokołowskich opowieści”
Projekt czytelniczy na podstawie ,,Sokołowskich opowieści”

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 69
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1417
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1