Program edukacyjny „Mogę być”

„Mogę być” to ogólnopolski program edukacyjny dla uczniów szkoły podstawowej  zachęcający do realizacji własnych pasji  i marzeń.

 Głównym celem tego programu, w którym wzięła udział klasa II c,  jest poszukiwanie wzorców wśród niezwykłych kobiet oraz motywowanie do przełamywania stereotypów. Realizacji tych założeń miały pomagać historie wybitnych Polek. Prezentowane sylwetki tych znanych i mniej znanych dzieciom kobiet, pokazały uczestnikom programu, że warto być sobą, wytyczać sobie nowe ścieżki, być ambitnym i kreatywnym.

Udział w tym projekcie angażował dzieci do poszukiwania i odkrywania własnych ideałów, aktywizował najmłodszych uczniów do rozwijania zainteresowań, talentów oraz zachęcał do pełnienia
w przyszłości różnych ról społecznych i zawodowych.

            Realizując zadania projektowe, korzystaliśmy z kart pracy, a także przygotowaliśmy wspólnie plakat przedstawiający wybitne Polki. Znalazły się na nim: Olga Tokarczuk – polska Noblistka, Janina Lewandowska – pierwsza Polka – pilot, jedyna kobieta, która zginęła w Katyniu, podróżniczka Martyna Wojciechowska, multimedalistka w biegach narciarskich – Justyna Kowalczyk. Prócz tych bardzo znanych Polek na naszym plakacie, umieściliśmy sylwetkę pani Danuty Urzędowicz, która jest niezwykłą postacią w naszej lokalnej społeczności. Dzieci znały Ją nie tylko z prelekcji o II wojnie światowej, ale także z występów z chórem w czasie uroczystości patriotyczno – religijnych.

Pani Danuta Urzędowicz była naszym gościem specjalnym w trakcie zajęć edukacyjnych. Przybliżyła dzieciom swoje pasje, zainteresowania, zaprezentowała pamiątki ze swych niezliczonych podróży, opowiedziała o sobie i swojej rodzinie, przedstawiła ciekawostki o Janie Pawle II, chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Wielokrotnie podkreślała, że swoje życie opiera na wartościach i patriotyzmie.

Swoim poczuciem humoru, wielką życzliwością, ogromną wiedzą, pokazała najmłodszym uczniom naszej szkoły, że warto realizować własne pasje i  marzenia.

Anna Koziarz

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 174
  • Odwiedzin dzisiaj: 113
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1767
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1