,, Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Od września do listopada br. w naszej szkole trwała akcja, zainicjowana przez pracowników Nadleśnictwa w Głogowie Młp. i Radę Rodziców zbierania kasztanów i żołędzi dla dzikich zwierząt na zimę. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów klas 4-8.

W ramach akcji odbył się konkurs,, Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” ,w którym I miejsce zdobył Sebastian Rusiecki z klasy 6b, II miejsce uczeń Adam Popek z klasy 4a.

Na szczególne uznanie zasłużył Sebastian, który przywiózł do szkoły bardzo dużą ilość żołędzi. Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

Pracownicy Nadleśnictwa w Głogowie Młp. podkreślili, że wśród przyniesionych przez Sebastiana żołędzi znaleziono nasiona rzadkich obecnie gatunków dębu. Wiosną przyszłego roku pracownicy nadleśnictwa będą mogli pozyskać sadzonki tych drzew. Takie nowe nasadzenia przyczynią się do zwiększenia bioróżnorodności naszych lasów i pozwolą odzyskać  te rzadkie gatunki.

W ramach współpracy Rady Rodziców, pracowników nadleśnictwa i p. Dyrektor  w naszej szkole powstała „ żywa ściana” , na której rosną rośliny oczyszczające powietrze, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w budynku.

Pracownikom Nadleśnictwa w Głogowie Młp. oraz Radzie Rodziców  serdecznie dziękujemy za środki na zakup kwiatów na „żywą ściankę”. Serdeczne podziękowania składamy także  rodzicom uczniów zaangażowanym w akcję zbierania karmy dla zwierząt na zimę .

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 179
  • Odwiedzin dzisiaj: 130
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1