Jestem dzieckiem – znam swoje prawa.

              We wtorek, 14 listopada 2023r.,  uczniowie z klas VI – VIII wzięli udział w warsztaty o prawach dziecka, zorganizowanych przez p. Małgorzatę Kwolek – Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia przy współpracy opiekunek RSU p. Anety Pikor i p. Anny Tęczy – Blicharz.  Spotkanie zostało zorganizowane  
z okazji Narodowego i Międzynarodowego  Dnia Praw Dziecka. Głównym celem warsztatowych zajęć była 33. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka oraz przekazanie uczniom podstawowych informacji o prawach dziecka, z podkreśleniem tych dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji, wypracowanie wspólnej i bezpiecznej przestrzeni do działania, kształtowanie postawy otwartości i zaufania w grupie.  Była to także okazja, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko może z niech korzystać. W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość analizowania i poznawania praw dziecka, a także wykonywania prac plastycznych indywidualnie i w grupach. Warsztatom towarzyszyła radosna, twórcza atmosfera. Zwieńczeniem warsztatów była wystawa prac wykonanych przez uczniów , która udekorowała hol naszej szkoły i przygotowała całą społeczność uczniowską do obchodów, 20 listopada 2023r. , Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Janusz Korczak napisał: ,, Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 57
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 559
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1