„PODARUJ WIERSZ”

Z. Herbert do swoich przyjaciół, artystów, osób, które cenił pisał często listy – wiersze. Ten sposób obdarowywania kogoś słowem pisanym stał się inspiracją do stworzenia ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz”. Wręczenie bliskiej osobie własnoręcznie napisanego tekstu na pięknej papeterii pomaga budować relacje. Dzięki słowom poezji zostaje poruszona niejedna czuła strona duszy.
           Mówi się, że słowa mają wielką moc. Dzięki nim można sprawić radość, która staje się tym bardziej cenna, jeśli dzielimy się nią z innymi. Wspólnie z p. Anną Koziarz (naszą nauczycielką języka polskiego) oraz p. Donatą Drozd z Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Młp., która nawiązała współpracę
z Fundacją Z. Herberta, wzięliśmy udział w ciekawym przedsięwzięciu – „Podaruj wiersz”. Przygotowaliśmy bożonarodzeniowe kartki świąteczne, do których włożyliśmy napisane na papeterii sygnowanej logo akcji, wiersze.

Mimo że w obecnym czasie, wysyłając życzenia świąteczne, korzystamy z najnowszych technologii, samodzielne tworzenie kartek oraz ręczne pisanie życzeń, dało nam mnóstwo radości.
           Przygotowane przez nas kartki i zakładki do książek zostały wręczone tuż przed Mikołajkami podopiecznym oraz opiekunom Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Młp. W czasie spotkania nasze koleżanki i kolega czytali również wiersze o świętach Bożego Narodzenia, śpiewali wspólnie z uczestnikami spotkania kolędy i pastorałki. Dzięki gościnności p. Anny Szeligi – Skoczylas (dyrektor ŚDP) oglądali także wystawę wspaniałych prac podopiecznych placówki, rozmawiali
z uczestnikami zajęć.

           Ofiarowanie komuś wybranego przez siebie wiersza jest formą okazywania wrażliwości, życzliwości, niesie otuchę, a czasem i podtrzymuje nadzieję. Każdy z nas może być świętym Mikołajem i podarować wiersz, nie tylko w Boże Narodzenie.           

uczniowie kl. VI „c”

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1