Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

W październiku w szczególny sposób pamiętamy o Patronie naszej szkoły – św. Janie Pawle II. Związane jest to z rocznicą Jego wyboru na Papieża. Podejmujemy szereg inicjatyw, które przypominają nam o życiu i nauczaniu Wielkiego Polaka.
6 października uczniowie ze starszych klas wzięli udział w XXII Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]


Podróż rozpoczęliśmy wcześnie rano, a droga upłynęła nam bardzo szybko. Przed południem byliśmy na Jasnej Górze, gdzie od razu udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby oddać się w opiekę Matce Bożej. Ofiarowaliśmy Jej nasze radości i smutki, modliliśmy się za naszych bliskich, dziękowaliśmy i prosiliśmy o potrzebne łaski dla nas i całej społeczności szkolnej.
Następnie udaliśmy się na Plac pod Szczytem, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników ze szkół papieskich. W tym czasie poczet sztandarowy reprezentowała naszą placówkę na wałach przy ołtarzu. Jak mówił w homilii ks. biskup Marek Solarczyk – „Prosiliśmy Pana Boga, abyśmy potrafili razem z Nim przeżywać nasze życie. Abyśmy zaufali tym, którzy pomagają nam zbliżyć się do Pana Boga”.
Po zakończonych uroczystościach religijnych pojechaliśmy do parku wodnego w Krakowie, gdzie spędziliśmy dwie godziny.
Do Sokołowa Małopolskiego wróciliśmy wieczorem, z pieśnią „Barka” na ustach.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 174
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1949
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1