Ogólnopolska pielgrzymka szkół im. Św. Jana Pawła II na Jasną Górę.

„Wstańcie, chodźmy” – pod takim hasłem ponad 10 tysięcy uczniów ze szkół noszących imię św. Jana Pawła II zgromadziło się na wałach Jasnej Góry, aby oddać cześć swojemu Patronowi. My również, zwyczajem lat ubiegłych, udaliśmy się w pielgrzymkę do Częstochowy.

Podróż rozpoczęliśmy od modlitwy i taka atmosfera towarzyszyła nam cały czas. Ponieważ wyjechaliśmy wcześnie, na miejsce dotarliśmy godzinę przed Mszą Świętą. Pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy Cudownego Obrazu, aby pokłonić się Maryi, której słowami „Totus Tuus” oddał się Papież – Polak. Po przedstawieniu Jej swoich próśb i podziękowań rozpoczęliśmy zwiedzanie klasztoru Ojców Paulinów. Obejrzeliśmy aulę przeora Augusta Kordeckiego, wystawę w podziemiach, Salę Rycerską, bazylikę oraz skarbiec.

O godz. 1100 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika. Koncelebrował ją ks. Wojciech, który modlił się w intencji naszej szkoły.

Poczet sztandarowy, wraz z opiekunem – p. Bogdanem Rybakiem, zajął miejsce przy ołtarzu, reszta grupy, pod opieką p. Agnieszki Pustkowskiej i p. Anny Wit udała się na plac przed bazyliką. Wraz z rozpoczęciem Eucharystii na niebie pojawiło się słońce, odganiając deszczowe chmury. Biskup Tomasik tę nagłą zmianę pogody przypisał opiece naszego Patrona.

Podczas homilii biskup przypomniał, z jakim zaszczytem, ale i odpowiedzialnością wiąże się noszenie imienia Jana Pawła II, zwrócił uwagę na aktualność Jego nauki, zachęcał, abyśmy, jak mówił Papież – wymagali od siebie, nawet, gdy nikt od nas nie wymaga.

Po mszy wyruszyliśmy w dalszą drogę – tradycyjnie już do Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Tam czekał na nas dyrektor Muzeum – ks. Dariusz Chrostowski, który przygotował dla nas niespodziankę – grę terenową. Musieliśmy rozwiązać dziesięć zagadek, odszukać ukryte obiekty i odgadnąć hasło. Wszystkim się to udało, a w nagrodę otrzymaliśmy plecaki pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży.

Nie zapomnieliśmy, że październik to miesiąc różańcowy, dlatego odmówiliśmy tę modlitwę przy relikwiach Ojca Świętego. Obejrzeliśmy także przepiękne mozaiki i wdrapaliśmy się na wieżę widokową.

Do Sokołowa wróciliśmy dumni, że należymy do Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Galeria

 

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 54
  • Odwiedzin dzisiaj: 86
  • Odwiedzin wczoraj: 254
  • Ostatni tydzień: 1649
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1