Nasi uczniowie na plenerze malarskim pt. „Ziemia Sokołowska w malarstwie i rysunku”.

image001W sobotę 26 maja 2018r. w Górnie odbył się VIII Plener malarski dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych „Ziemia Sokołowska w malarstwie i rysunku”. Imprezę zorganizowały: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej. Celem Pleneru było: zainteresowanie uczestników pięknem krajobrazu i architektury Ziemi Sokołowskiej – gminy i miasta Sokołów Małopolski, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności plastycznych, a także wyrobienie potrzeby obcowania z naturą.

Plener rozpoczął się zbiórką uczestników w budynku sokołowskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie. Później nastąpił przejazd do Górna i tam otwarcia pleneru, którego dokonał prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej, p. Bartosz Walicki.

Po pobraniu materiałów do twórczości uczestnicy rozpoczęli poszukiwanie ciekawych motywów i mozolną, artystyczną pracę.

Z naszej Szkoły udział wzięli, razem z opiekunem, p. Małgorzatą Kwolek, następujący uczniowie:

 Martyna Chorzępa kl. IIC/PG; Agnieszka Ożóg kl. IIA/PG; Magdalena Pustkowska kl. IIA/PG; Agnieszka Kwolek kl. VII b, Julia Hajder kl. VII b Urszula Skrzypek kl. VI a oraz Klaudia Chorzępa nasza absolwentka, a obecnie uczennica Liceum Plastycznego w Rzeszowie.

Bieżąca edycja przebiegała pod hasłem „Pejzaże z Górna 2018” uczestnicy, w tym nasi uczniowie, przez kilka godzin z zapałem oddali się pasji tworzenia, a wszystko przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Wszystko to sprzyjało powstaniu wspaniałych prac, które już wkrótce będzie można podziwiać na wystawie.

 

Małgorzata Kwolek

Galeria

 

image005 image004 image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 173
  • Odwiedzin dzisiaj: 111
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1765
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1