4 wystawy w moim mieście

image001Dnia  4 czerwca 2018r. klasa 4 b razem z wychowawczynią  p. Małgorzatą Kwolek spędziła miły dzień pt. Dzień Dziecka w moim mieście! Uczniowie odwiedzili  trzy instytucje kulturalne miasta Sokołów Małopolski . Pierwszą był MGOKSiR  gdzie obejrzeli wystawę prac malarsko-fotograficznych pt. ,,Wiosna w Skansenie”. Następnie odwiedzili Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną, a w niej wystawę malarstwa swojej Wychowawczyni. Kolejnym punktem  wycieczki było Społeczne Muzeum Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.  Tam,  mieli niezwykłą okazję obejrzeć dwie wystawy. Po pierwszej oprowadził Ich p. dr Bartosz Walicki, który zainteresował czwartoklasistów  historią dwóch  kościołów naszego miasta oraz samym obrazem Matki Bożej Opiekunki ludzkich dróg. Wystawa miała tytuł  ,, Ta jest Matka serdeczna ludzkiego narodu”  i została zorganizowana w V rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Sokołowskiej. Po drugiej wystawie, traktującej o II wojnie światowej na Ziemi Sokołowskiej,  oprowadził uczniów p. Piotr Ożóg. Czwartoklasiści mieli okazję oglądać i dotykać, a nawet przymierzać,  niektóre eksponaty, posłuchać ciekawych opowieści i zadawać pytania.

Końcowym elementem wycieczki były lody , zabawa na placu zabaw i gra w piłkę. Dzień uznajemy za ciekawy, chociaż mozolny – było ciepło – ale i niezwykle udany.

W imieniu klasy 4b bardzo serdecznie dziękuję Panom: Bartoszowi i Piotrowi za ciekawe wprowadzenie dzieciaków w świat najbliższej i dalszej historii. Mam nadzieję, że niedługo znowu zawitamy na kolejne wystawy w naszym mieście.

Małgorzata Kwolek

Galeria

image013 image014 image012 image011

image010 image008 image009 image007

image006 image005 image004 image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 69
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1417
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1