„Maska”- Glinolepy 2021

 2 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  20. Jubileuszowych Powiatowych Warsztatach Rzeźbiarskich im. Leszka Walickiego “Glinolepy 2021”  pod Patronatem Starosty Rzeszowskiego. Organizatorem warsztatów był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim przy współpracy Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim.

Uczniowie: Magdalena Koch klasa 6a , Katarzyna Stąpor, klasa 5c i Małgorzata Piersiak, klasa 5c pod opieka pani Małgorzaty Kwolek oraz Magdalena, Anna i Krzysztof Waliccy i Marcin Słonina pod opieka rodziców mogli wyczarować z gliny prace rzeźbiarskie po tytułem ,,Maska”. Powstały ciekawe interpretacje tego tematu. Pierwszy etap polegał na lepieniu, rzeźbieniu i kształtowaniu wyglądu maski z gliny a drugi na jej malowaniu. Efekt końcowy, jeszcze w surowej formie, zachwycił wszystkich. Teraz czekamy na wysuszenie i wypalenie masek oraz na wystawę, która zwieńczy ten emocjonujący trud artystyczny.

Jak na jubileusz przystało, praca przebiegała we wspaniałej i uroczystej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy organizatorom tego niecodziennego wydarzenia artystycznego.

Serdecznie dziękuję moim uczniom, za wspaniałe zaangażowanie i udział w warsztatach.

Małgorzata Kwolek

„Maska”- Glinolepy 2021
„Maska”- Glinolepy 2021
„Maska”- Glinolepy 2021
„Maska”- Glinolepy 2021

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1