„MAM GŁOS” – WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

O tym, że warto czytać książki, wie każdy z nas. Jak zachęcić młodego człowieka do czytania? To już trudniejsze zadanie. Z takim oto wyzwaniem mieli się zmierzyć uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej. Zadanie konkursowe polegało bowiem na napisaniu przemówienia, w którym zachęcą rówieśników do czytania książek spoza kanonu szkolnych lektur, a także odwołają się do pozytywnych aspektów czytelnictwa.

Uczennica klasy VI c – Joanna Jachyra, powołując się na słowa Monteskiusza: „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”, w swojej pracy udowodniła, że czytanie książek w świecie współczesnym, nie jest czymś archaicznym.

W swym przemówieniu napisała o książkach dla niej ważnych, m. in. „Mirabelce” C. Harasimowicza, czy serii przygód o Harrym Potterze. Dlaczego? „Ponieważ książki oferują wiele, każdy z nas może wybrać swojego „książkowego” przyjaciela.”* Dla Asi, przysłowiowego „mola książkowego”, czytanie jest czymś naturalnym, „ formą relaksu, dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, źródłem wiedzy. Książki pozwalają nam na wzbogacenie słownictwa, pomagają w zapamiętywaniu wyrazów z trudnościami ortograficznymi, a przede wszystkim rozwijają naszą wyobraźnię i kreatywność. Dzięki nim możemy „zobaczyć” wiele miejsc, które trudno nam odwiedzić.”*

            Warto więc tak jak uczennica naszej szkoły, zagłębić się w czytaniu, a kiedy będziemy zastanawiać się po jaką książkę sięgnąć, odwołajmy  się do słów Joanne Rowling, która powiedziała, że:  „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”.

Gratulujemy Asi zdobycia III miejsca w Konkursie Wojewódzkim i życzymy kolejnych sukcesów.

*cytat z pracy konkursowej J. Jachyry

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 57
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 559
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1