MAJOWE ŚWIĘTA

2 i 3 maja to bardzo ważne dni w historii naszego kraju. Obchodzimy wtedy Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, a także uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało wprowadzone w 2004r., a jego celem jest podkreślanie polskiej tożsamości oraz rozbudzanie szacunku dla symboli narodowych.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja ma z kolei przypominać o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Święto to obchodzone było z przerwami, niejednokrotnie było zakazane – w czasie rozbiorów czy poprzedniego ustroju. Od 1990r. możemy z dumą wspominać uchwalenie dokumentu, który wyprzedzał znacznie Europę i świat.

3 maja to także uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Ustanowione zostało w 1920r. dla upamiętnienia ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej.

W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzone były święta majowe. Uczniowie klas starszych wykonali piękne plakaty, z których utworzona została wystaw na korytarzu szkolnym. We wszystkich klasach na lekcjach wychowawczych poruszana była tematyka patriotyczna. W przyszłym tygodniu odbędzie się też akademia.

Klasy I – III uczciły natomiast Dzień Flagi i rocznice uchwalenia konstytucji poprzez udział w heppeningu. Na początku odśpiewany został hymn Polski, później deklamowane zostały wiersze i śpiewane piosenki, a następnie cała grupa wyruszyła na spacer. Wszystkie dzieci w rękach niosły biało – czerwone flagi, uczniowie mieli również przyczepione kotyliony w barwach narodowych.

3 MAJA SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY NA UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNO – RELIGIJNEJ!!!

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 18
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 254
  • Ostatni tydzień: 1574
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1