Koncert Pieśni Legionowych – „My Pierwsza Brygada…”

SONY DSC11 Listopada to ważny i radosny dzień dla Polaków. Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Czcimy to święto w różny sposób, wywieszamy w oknach flagi narodowe, uczestniczymy w pochodach, śpiewamy pieśni patriotyczne.

W naszym mieście, w godzinach przedpołudniowych odbyła się uroczysta msza św. oraz manifestacja patriotyczna na Rynku pod figurą Matki Bożej, która jest pomnikiem Wdzięczności za Odzyskanie Niepodległości. Po niej odbyła się okolicznościowa akademia w Miejskim Domu Kultury. 

W godzinach wieczornych zaprosiliśmy mieszkańców miasta i gminy na wspólne śpiewanie podczas Koncertu Pieśni Legionowych „My Pierwsza Brygada…”. Koncert zorganizowano w 100 rocznicę powstania legionów. Organizatorami byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., MGOKSiR i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej. Program artystyczny przygotował sokołowski muzyk p. Sebastian Lesiczka. Na scenie wystąpił chór męski działający przy Parafii w Sokołowie Młp. oraz jego soliści: Izabela Piersiak, Elżbieta Falandysz, Anita Śliż, Jakub Rzucidło i Bartłomiej Tarnawski. Akompaniował im zespół instrumentalny złożony z muzyków z Sokołowa i okolic. SONY DSC

Pieśń od wieków towarzyszyła żołnierzom na biwaku i podczas walki. Pieśni prezentowane podczas koncertu ukazywały emocje towarzyszące żołnierzom, ich ambicje, pragnienia, tęsknoty i nostalgię za wolną Ojczyzną. Okolicznościowy koncert upamiętniał tamte wydarzenia i tamtych ludzi. Konferansjerem był dziennikarz radia VIA p. Jerzy Frąckowiak, który wspominał okoliczności powstania danej pieśni. Zachęcał publiczność do radosnego przeżywania święta i wspólnego śpiewania znanych piosenek. Teksty wszystkich pieśni wyświetlano na ekranie, czym zajmował się p. Piotr Rafiński.

Chwile zadumy wywołały recytacje wierszy w wykonaniu laureatek Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Kiedy trzeba…” organizowanego corocznie przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. Recytatorkami były: Justyna Pokrzywa z Zespołu Szkół w Trzebosi i Aleksandra Okoń z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.

Scenografię podkreślającą narodowy charakter święta zaprojektowała i wykonała p. Małgorzata Kwolek.

Stanisław Kula

GALERIA ZDJĘĆ

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1