KIERMASZ BABECZEK ORAZ LOTERIA FANTOWA, CZYLI POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM

image002W czwartek, 20 października odbył się w naszej szkole I Charytatywny Kiermasz Babeczek oraz Loteria Fantowa. Młodzież i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum we współpracy z RSU oraz panią pedagog zorganizowali wyjątkowe wydarzenie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie zaangażowali się w organizację, stworzyli plakat,  dekoracje, przynieśli  serwetki, naczynia a nade wszystko upiekli pięknie wyglądające i wyśmienicie smakujące muffiny. Wszystkie te działania miały jeden cel – każdy z nas postanowił pomóc potrzebującym dzieciom. Dołączyliśmy do akcji „Grosz do grosza – dzwonek na obiad”, której patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem akcji jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom. Jeden ciepły posiłek dziennie to absolutne minimum dla prawidłowego rozwoju dziecka: minimum, na które najmłodsi z ubogich rodzin, często nie mogą liczyć w swoich domach. W liście skierowanym do fundacji „Być bardziej” prezydent Andrzej Duda napisał: „Dzwonek na obiad to akcja niezwykle ważna i potrzebna, zasługująca na promowanie i jak największe wsparcie. Liczy się każda forma pomocy, każdy datek. W ten sposób pomagamy naszym młodym rodakom w potrzebie i ułatwiamy im życiowy start. Tym, co dobre warto się dzielić”. Przez jeden dzień, sprzedając muffiny i losy udało się zebrać 505zł. Cała kwota zostanie przekazana na rzecz potrzebujących dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wszystkim, którzy zechcieli pomóc zorganizować to wydarzenie i wesprzeć potrzebujących, bardzo dziękujemy.

Galeria

image005 image001 image004 image003

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 61
  • Odwiedzin dzisiaj: 151
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1926
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1