Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”  (T. Mackenzie)

   14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, nazywane również Dniem Nauczyciela. Zostało ono ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Data tego święta upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej założonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, która była pierwszym ministerstwem oświaty.

Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i  ciepłej atmosfery.

Uczniowie naszej szkoły uczcili to ważne święto udziałem w uroczystej akademii. Program artystyczny dla klas najmłodszych został zaprezentowany przez uczniów klas II . Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści obejrzeli montaż słowno – muzyczny
w wykonaniu  klasy VI „b”.

 Anna Koziarz

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1