KIERMASZ BABECZEK I SŁODKOŚCI, CZYLI POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM DZIECIOM

image008W czwartek, 25 października odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz babeczek oraz innych słodkości. Dodajmy, że to już piąty kiermasz, który udało się przeprowadzić. Młodzież i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum we współpracy z RSU zorganizowali wyjątkowe wydarzenie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie zaangażowali się w organizację, stworzyli plakat, dekoracje, a nade wszystko pomogli upiec te wszystkie słodkości. Przygotowania trwały całe wczorajsze popołudnie w szkolnej kuchni. Wszystkiego doglądała pani kucharka oraz p. A. Tęcza – Blicharz. Nasze działania miały jeden cel – każdy z nas postanowił pomóc potrzebującym dzieciom. Dołączyliśmy do akcji „Grosz do grosza – dzwonek na obiad”, której patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem akcji jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom. Jeden ciepły posiłek dziennie to absolutne minimum dla prawidłowego rozwoju dziecka: minimum, na które najmłodsi z ubogich rodzin, często nie mogą liczyć w swoich domach. W liście skierowanym do fundacji „Być bardziej” prezydent Andrzej Duda napisał: „Dzwonek na obiad to akcja niezwykle ważna i potrzebna, zasługująca na promowanie i jak największe wsparcie. Liczy się każda forma pomocy, każdy datek. W ten sposób pomagamy naszym młodym rodakom w potrzebie i ułatwiamy im życiowy start. Tym, co dobre warto się dzielić”. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wszystkim, którzy zechcieli pomóc zorganizować to wydarzenie i wesprzeć potrzebujących, bardzo dziękujemy!

 

Anna Szot-Dec

Anna Tęcza – Blicharz

Galeria

image007 image006 image005 image004

image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 125
  • Odwiedzin dzisiaj: 6
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1660
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1