IV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

19 listopada 2022 roku przedstawiciele naszej szkoły – p. Agnieszka Pustkowska i ks. Wojciech Chrostowski uczestniczyli w IV Zjeździe Rodzin Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej. W tym roku jego organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

Zjazd rozpoczął się Mszą święta pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. W homilii ksiądz biskup wspominał Wielkiego Polaka, ale również nawiązał do postaci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Zaznaczył także, jak ważnym jest ukazywanie autorytetów młodemu pokoleniu.

Po Eucharystii uczestnicy Zjazdu udali się do szkoły, gdzie obejrzeli uroczystą akademię, podczas której uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, a zespół „Twierdzanie”  taniec i przyśpiewki ludowe.

Zaprezentowane również zostało logo Stowarzyszenia Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej.

Podczas wystąpień głos zabrała Podkarpacka Kurator Oświaty – p. Małgorzata Rauch, która mówiła o aktualności nauki i przesłania Papieża – Polaka.

Podobne słowa wypowiadane były na falach Radia Via, w którym transmitowana była relacja ze Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1