II Przedszkolny Konkurs Kolęd

image002Kolędowanie jest jedną z wielu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, która nie tylko jest pięknym zwyczajem, ale również jednym z najpopularniejszych.

W drugiej edycji konkursu kolęd i pastorałek ,,Hej kolęda, kolęda…”, który odbył się w naszym przedszkolu 04.01.17 wzięło udział 162 przedszkolaków. Występy zaczęły się o 9 rano i potrwały, aż do 11.30.

Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał pan dyrektor W. Sondej – nie mogło to się odbyć w inny sposób, niż poprzez kolędę, którą wraz z dyrektorem wykonali najodważniejsi ochotnicy.

Natomiast w tegorocznym jury, podobnie jak rok temu, jako przewodnicząca zasiadła pani Lidia Ożóg, której pasją jest muzyka, o czym przekonały się już nasze maluchy podczas niejednych zajęć z rytmiki. Pomocą w dokonywaniu tak trudnych wyborów służyła pani pedagog Barbara Koziarz.

Występy zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe 3-4latki oraz 5-6latki. Nasi podopieczni występowali w zespołach, duetach oraz jako soliści. Można było usłyszeć następujące kolędy i pastorałki: ,,Jam jest dudka Jezusa małego”, ,,Z narodzenia pana”, ,,Grudniowe noce”, ,,Gore gwiazda Jezusowi”, ,,Dzisiaj w Betlejem” oraz wiele innych. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria 3-4latki

  1. Szymon Krupa ,,Przbieżeli do Betlejem”
  2. Kajetan Rzeszutek ,,Kiej owiecki pilnowali”
  3. Lilianna Sobiło “Skrzypi wóz

Wyróżnienie: Anita Matuła ,,Pójdź wszyscy do stajenki”

 

Kategoria 5-6latki

  1. Zuzia Popek ” Oto dziś narodziła się miłość “,Frania Frącz ,,Uciekamy”
  2. Franek Łuszczki ,,Kiej owiecki pilnowali”

Jury postanowiło wyróżnić Antenę Krawiec, Maję Bęben, Oliwię Pikor, Adasia Jańca Ponadto wszystkie zespoły zdobyły wyróżnienia.

Nagrodami za wspaniały występ dla zwycięzców oprócz dyplomów były bajki, kinder niespodzianki oraz aniołki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cukierki oraz figurki aniołków.

 Karolina Trzpis

Monika Majka

image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 57
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 559
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1