Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!

W tym roku uczniowie z klasy 5b, 5c oraz 7a Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim po raz pierwszy wzięli udział w Europejskim Dniu Sportu!

Rozgrywki sportowe

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

Tego dnia w naszej szkole atrakcji sportowych nie było końca. O godzinie 8:00 pan dyrektor Wiesław Sondej oficjalnie rozpoczął Europejski Dzień sportu w szkole.  Uczniowie klas piątych pod opieką pana Sebastiana Walickiego wzięli udział w przeróżnych grach i zabawach ruchowych na hali sportowej. Nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy siódmej pod opieką pana Karola Kasprzaka wzięli udział w marszu nordic walking.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 173
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1948
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1