Edukacja z wojskiem

Nasza szkoła wzięła udział w pilotażowej wersji programu pn. „Edukacja z wojskiem”. Jest to program edukacyjno-obronny, przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. 18.06.2024 r. uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych, a zarazem Orlęta z drużyny działającej w naszej szkole spotkali się z przedstawicielami wojska, aby podnieść świadomość w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtować podstawowe nawyki i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. 

Podczas 3-lekcyjnego szkolenia prowadzonego w przyjaznej atmosferze zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.  Mieli możliwość obejrzenia wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz zmierzyć hełmy oraz kamizelki. To spotkanie było okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiadomości, a także do utrwalenia umiejętności zdobytych na spotkaniach Orląt. Dziękujemy!

Paulina Gielarowska

oplus_131074

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1