Dzień Zdrowego Śniadania.
11 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy siłę do zabawy i nauki, a przede wszystkim lepszą koncentrację.
Celem święta było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Przedszkolaki samodzielnie komponowały kanapki, wybierając zdrowe produkty i próbując nowych smaków. Podczas przygotowań dzieci nie tylko rozwijały swoją samodzielność, ale także doskonaliły umiejętności matematyczne – przeliczały składniki, liczyły kawałki warzyw i owoców oraz porównywały ich ilość.
Dzieci z radością zjadły przygotowane przez siebie kanapki, odczuwając satysfakcję z własnej pracy. Był to czas nauki, zabawy i budowania zdrowych nawyków.
Anna Piekło










































