Dzień Pluszowego Misia z PROJEKTOREM

W jesiennych barwach i z pluszowym misiem –  tak wyglądała niecodzienna lekcja matematyki, która odbyła się 23 listopada br. we wszystkich trzech oddziałach klas drugich Szkoły Podstawowej w Sokołowie Małopolskim. W tym dniu uczniów i ich pluszowe maskotki odwiedziły wolontariuszki programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” Weronika Ferenc i Teresa Matuła. Przeprowadziły one pierwsze zajęcia w ramach realizowanego w szkole matematycznego projektu.

Uczniowie na początku zajęć rozwiązali kilka działań rachunkowych oraz rebus, który pozwolił im odgadnąć datę i nazwę święta, które obchodzone jest 25 listopada. Następnie dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania, poznając w ten sposób legendę, jaka wiąże się z historią pierwszego pluszowego niedźwiadka oraz jego imieniem, „Teddy bear”.

W dalszej części zajęć wspólnie ustalono, które urodziny obchodzi w tym roku pluszowy miś, po czym odbyło się wielkie mierzenie pluszaków. W ruch poszły linijki, mniejsze i większe miarki oraz niezawodne metry krawieckie. Każda maskotka przyniesiona do szkoły została dokładnie „zbadana”, a wszystkie dane – długości: tułowia, nóg i rąk oraz obwody: brzucha, ręki i głowy – uzupełnione w specjalnej metryczce. Drugoklasiści mieli okazję wcielić się w rolę małych statystyków i zbudować unikatowy „misiowy wykres”, a następnie odpowiadając na pytania wolontariuszek dokonać jego analizy. Uczniowie układali wszystkie maskotki według wskazanych kategorii (wielkości i rodzaju), a następnie przeprowadzali obliczenia różnicowe.

Spotkanie zakończyło grupowe tworzenie z otrzymanych obrazków chronologicznej historyjki „Zwykły-niezwykły dzień pluszowego Miśka”, z której dzieci dowiedziały się jak Misiek świętował swój wyjątkowy dzień. Tym wesołym akcentem zakończył się wielki bal w klasach drugich – matematyczny bal pluszowych misiów i ich małych opiekunów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom (i ich pluszowym maskotkom) za udział w matematycznych zajęciach. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w grudniu.

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1