Bohaterom – dziękujemy!! (Bohateron 2023/2024)

„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.” (https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/).

Wszyscy nauczyciele szkoły dostali szanse na realizację akcji Bohateron ze swoimi klasami. Na zajęciach godzin wychowawczych realizowaliśmy scenariusze ze strony Bohaterona. Na zajęciach z języka polskiego z p. A. Dudzik uczniowie przygotowywali prace plastyczne związane z tematyką powstania warszawskiego. Zorganizowaliśmy również specjalne warsztaty dla uczniów naszej szkoły oraz Orląt ZS Strzelec, w czasie których omawialiśmy akcję, jej założenia, treści oraz tworzyliśmy plakaty i  materiały na wystawę, która ozdobiła hol szkoły. Została zatytułowana “Bohaterom – dziękujemy.”

Po zrealizowaniu działań sporządziliśmy sprawozdanie, które zostało przesłane do organizatora. Jako szkoła otrzymaliśmy podziękowanie oraz zaświadczenie o udziale w akcji. Szkoła dostała również bezpłatny egzemplarz gry pt. „Cenzura”. Akcję koordynowały p. P. Gielarowska oraz p. A. Szot-Dec. Wierzymy, że działania prowadzone wśród dzieci i młodzieży pozwolą podtrzymywać pamięć o  Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach oraz zrozumieć pojęcie współczesnego patriotyzmu.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 57
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 559
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1