„Bo warto promować matematykę”

17 marca 2022 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie. Konkurs składa się z 6 kategorii wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student.

Uczniowie z naszej szkoły licznie przystąpili do tego konkursu i zmierzyli się z Królową Nauk. Na wyniki czekaliśmy z niecierpliwością. Warto było czekać, ponieważ mamy laureatkę, którą została Zofia Dec z klasy 4a w kategorii Maluch.

Wyróżnienia dostali:

 • w kategorii Maluch:
 • Mateusz Chorzępa kl.4a
 • Kacper Rzeszutek kl. 4a
 • Karol Ryglewicz kl. 4a
 • Kacper Darocha kl.4b
 • Milena Nykiel kl. 4c
 • w  kategorii Beniamin:
 • Franciszek Łuszczki kl. 5a
 • w kategorii Kadet:
 • Antonina Łuszczki kl. 7c
 • Kinga Kawa kl.8c

Gratulujemy laureatce oraz wyróżnionym uczniom, dziękujemy opiekunom oraz życzymy wszystkim kolejnych sukcesów w potyczkach matematycznych. Jak widać, warto promować matematykę.

Szkolni koordynatorzy konkursu:

Barbara Miazga, Aneta Pikor

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1