Uroczystość wręczenia tytułu Primus Inter Pares oraz nagród szkolnych

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku, powtarzanego dzień po dniu.”

Robert Collier

25 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia tytułu i odznaki Primus Inter Pares oraz Pucharu Dyrektora Szkoły. Wydarzenie to było okazją do podsumowania całorocznej pracy uczniów, ich osiągnięć edukacyjnych, sukcesów sportowych, działalności społecznej oraz aktywnego zaangażowania w życie szkoły.

W uroczystości uczestniczyli pani Dyrektor Barbara Skóra-Czachor, pan Wicedyrektor Ireneusz Koziarz, grono pedagogiczne, uczniowie oraz przedstawiciele rodziców. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która w swoim wystąpieniu podsumowała mijający rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom i rodzicom za wspólną pracę, zaangażowanie oraz wysiłek włożony w rozwój społeczności szkolnej.

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie tytułu „Primus Inter Pares” – wyróżnienia przyznawanego uczniom osiągającym bardzo wysokie wyniki w nauce, prezentującym wzorową postawę oraz aktywnie uczestniczącym w życiu szkoły. Tytuł ten stanowi wyraz uznania dla systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz wszechstronnego rozwoju uczniów.

Tegorocznymi laureatami tytułu „Primus Inter Pares” zostali uczniowie z klas: Jadwiga Ryglewicz kl. 4, Zuzanna Popek kl. 5, Natasza Dobosz kl. 6, Dominik Cisło kl. 7, Kacper Rzeszutek kl. 8.

W uroczystości uczestniczyli również rodzice wyróżnionych uczniów, którym wręczono listy gratulacyjne w podziękowaniu za wsparcie, troskę oraz zaangażowanie w rozwój i edukację dzieci.

Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią ocen oraz wzorową postawę całej klasy otrzymała klasa 7a wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Kwolek.

Podczas uroczystości wyróżniono również uczniów aktywnie działających w Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz tych, którzy pełnili służbę w poczcie sztandarowym, godnie reprezentując szkołę podczas ważnych wydarzeń i uroczystości. Doceniono także działalność uczniów angażujących się w inicjatywy charytatywne i oszczędnościowe. Nagrody otrzymali uczniowie aktywnie pracujący w Szkolnej Kasie Oszczędności oraz na rzecz Caritas, wykazując się wrażliwością społeczną, odpowiedzialnością i gotowością niesienia pomocy innym.

W dalszej części uroczystości podkreślono również sukcesy sportowe uczniów. Laureaci szkolnych zawodów sportowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, będące wyrazem uznania dla ich wytrwałości, zaangażowania oraz ducha fair play.

Uroczystość była pięknym świadectwem talentów, pracowitości i zaangażowania uczniów, a  także okazją do wyrażenia uznania dla ich codziennego wysiłku i osiągnięć. Spotkanie przebiegło w podniosłej i serdecznej atmosferze, podkreślając znaczenie wspólnoty szkolnej oraz wartości, które towarzyszą codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Za przygotowanie dekoracji oraz organizację uroczystości odpowiedzialny był Zespół Promocyjno-Motywacyjny.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 3
  • Odwiedzin dzisiaj: 364
  • Odwiedzin wczoraj: 639
  • Ostatni tydzień: 164414
Certyfikaty

zdrowie

gwo

LAS

internet

zdrowie

dobro

bohateron

duzy mistrz

zdrowie

zdrowie

zdrowie

zdrowie

zdrowie

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1