Wizyta w kinie i w muzeum

image008Dnia 9 lutego 2016r. klasy: Id i  II b odwiedziły kino 6d Cinetrix oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Kino dostarczyło dzieciom mnóstwo emocji.Dzięki połączeniu realnych efektów z obrazem 3D odczuwa się na własnej  skórze doznania bohaterów filmów.

     Muzeum Dobranocek utworzono  ze zbiorów Wojciecha Jamy – kolekcjonera, który latami gromadził pamiątki związane z polskimi i zagranicznymi dobranockami. Zwiedzając pomieszczenia muzealne dzieci podziwiały licznie zgromadzone eksponaty. Spotkały bohaterów bajek, których trudno dzisiaj znaleźć w programach telewizyjnych m.in. Misia Uszatka, Jacka i Agatkę, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, Coralgola,  Reksia, Pszczółkę Maję. Z zainteresowaniem obejrzały sposoby powstawania filmów animowanych. Zobaczyły jak wyglądał dawniej telewizor, gramofon i szkolna ławka. Projekcja kilku archiwalnych dobranocek zakończyła wizytę naszych uczniów w muzeum.

 H. Węglowska    A. Kowalska

Galeria

image003 image007 image006 image005

image004 image002 image001 image009

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1