Klasa IA Gimnazjum-Młodzi, finansowo aktywni!

image002“Finansoaktywni. Misja: Podatki” to program edukacyjny Ministerstwa Finansów mający na celu przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu podatków.

Do tego programu przyłączyli się Gimnazjaliści z klasy IA z naszej szkoły, którzy na lekcjach godziny wychowawczej wraz z wychowawczynią realizowali przyjęty program przy wykorzystaniu atrakcyjnych materiałów edukacyjnych otrzymanych z Ministerstwa Finansów m. in. scenariusz lekcji „Poznaj podatki, kojarz korzyści” dla nauczyciela, prezentacja oraz animowany film i karty do gry edukacyjnej, które są świetnym narzędziem, ułatwiającym nauczycielom dydaktykę tej pozornie zawiłej dziedziny.

Zespół uczniów przygotował pisemne prace konkursowe pod tytułem „Poznałem podatki, kojarzę korzyści”, a następnie na jej podstawie przeprowadził debatę konkursową. Zdjęcia z debaty, z zajęć oraz prace przygotowane przez uczniów zostały załączone poniżej.

Program “Finansoaktywni. Misja: Podatki” ma na celu pokazanie w prosty sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Przekazana w tej formie wiedza ukształtuje wśród młodzieży świadomość podatkową, wyjaśni istotę i potrzebę płacenia podatków, a także płynące z tego korzyści. Jest też narzędziem, które może ułatwić nauczycielom dydaktykę tej pozornie niełatwej dziedziny dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na podejmowanie w przyszłości racjonalnych decyzji, które pomogą im odnieść sukces w życiu zawodowym.

 

dr Beata Kraska

 

Galeria

image006 image005 image003 image004 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1