XVII Patriotyczna Droga Krzyżowa

We wtorek 21 września odbyła się XVII Patriotyczna Droga Krzyżowa z byłego obozu NKWD w Trzebusce do lasu w Turzy. W tym roku naszą szkołę reprezentowała kl. 8c z wychowawcą p. Anna Tęczą Blicharz i ks. Wojciechem Chrostowskim.

Tą niezwykłą lekcję historii rozpoczęła pani Sabina Woś, która zaprezentowała swoje wiersze dotyczące zbrodni w lesie turzańskim. Następnie po krótkim wprowadzeniu wyruszyliśmy w drogę, trzymając w rękach krzyże, zatrzymując się na poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej i rozważając teksty, które przypominały nam historię tamtych strasznych wydarzeń.

Modliliśmy się w intencji pomordowanych odmawiając różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1