Wyjazd integracyjny do Bochni i Krakowa

Wcześnie rano w czwartek, 14 listopada, uczniowie naszej szkoły, zrzeszeni w Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i Szkolnym Kole Caritas, udali się na wyjazd integracyjny do Bochni i Krakowa.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była kopalnia soli w Bochni, wpisana na światową listę UNESCO. Poznaliśmy wiele faktów dotyczących pracy górników, a także uzmysłowiliśmy sobie, jak wielki wpływ na rozwój naszej ojczyzny miało wydobycie „białego złota” Wiemy już, dlaczego mówi się, że coś „słono” kosztuje… Opowiadali nam o tym przewodnicy, a także … duch Cystersa, kupcy z Genui, królowie i książęta polscy. Bo w kopalni, choć najstarszej w Polsce, wszechobecna jest dzisiaj technika i multimedia.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było Centrum Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy kapłańskiej. Znajdują się tam relikwie Papieża – Polaka, umieszczone na płycie nagrobnej, a sama kaplica  zbudowana jest na  wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją mszę świętą prymicyjną.  W homilii Ksiądz przypomniał, że Patron szkoły wzywa nas do świętości, a także odpowiedzialności za swoje życie. Mamy od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali.

Po Eucharystii przeszliśmy przez kościół górny; tam obejrzeliśmy przepiękne mozaiki, a następnie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II.

Po całym dniu  zmagań z poważną historią nadszedł czas na rekreację – udaliśmy się do największego w Polsce aquaparku, gdzie szybko przeszło nam zmęczenie. Szaleństwu nie byłoby końca, gdyby nie fakt, że trzeba było wracać do domów.

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1