Wycieczka do Zamościa – perły polskiego renesansu

Zamość to piękne miasto, które przyciąga wielu turystów. Uczniowie naszej szkoły, a konkretnie uczniowie klasy 4a i 4b oraz przedstawiciele klas 6, mieli okazję odwiedzić to miasto 6 maja.  Pierwszym punktem naszej wycieczki było zamojskie zoo. Było to niesamowite przeżycie móc podziwiać żyrafy, hipopotamy, lwy, pantery i inne dzikie zwierzęta w otoczeniu pięknych roślin i  aranżowanych ogrodów. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem majestatu dzikich zwierząt.  Po zwiedzeniu zoo, udaliśmy się na zamojski rynek. Podziwialiśmy pokaźną twierdzę okalającą miasto, zwiedziliśmy katedrę, piękny kolorowy rynek oraz zakupiliśmy pamiątki.

Następnie udaliśmy się na wspólny posiłek, by wzmocnić się przed kolejnymi atrakcjami. Odwiedziliśmy Roztoczański Park Narodowy ze stawami Echo i konikami polskimi a na końcu zajrzeliśmy do Zwierzyńca i do  Józefowa, gdzie widzieliśmy potężne kamieniołomy oraz wspięliśmy się na wieżę widokową. Inicjatorami  całego przedsięwzięcia były p. Elwira Ustrobińska oraz p. Anna Szot-Dec  . Opiekę nad uczniami sprawowały również p. Anna Tęcza – Blicharz oraz  p. Marta Nizioł.  Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 88
  • Odwiedzin wczoraj: 101
  • Ostatni tydzień: 565
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1