UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA PRZY GROBACH POMORDOWANYCH W TURZY

 17 września to rocznica napaści Rosji na nasz kraj. Pamięć o tym tragicznym wydarzeniu jest szczególnieżywa na naszym terenie. To tutaj, w pobliskiej Trzebusce i Turzy mieścił się obóz NKWD, gdzie w nieludzkich warunkach przetrzymywano, a następnie zamordowano żołnierzy i partyzantów, którzy nie zgadzali się z polityką sowieckiego okupanta.

Przez wiele lat turzańska zbrodnia była ukrywana, dopiero od 1988r. można oddawać hołd poległym za wolność w „Małym Katyniu”.

Tegoroczne uroczystości religijno – patriotyczne przy Grobach zgromadziły licznie przybyłych mieszkańców gminy i powiatu, duchowieństwo, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły – pocztu sztandarowego, „Orląt” oraz delegacji na czele z panem wicedyrektorem – Ireneuszem Koziarzem, która złożyła okolicznościową wiązankę pod pomnikiem.

zdjęcia – B. Rybak, Facebook Urzędu Gminy i Miasta Sokołów Małopolski

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 179
  • Odwiedzin dzisiaj: 130
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1