„Ukraińska książka dzieciom z Ukrainy”

Dzięki staraniom Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim zostało pozyskanych 45 książek w języku ukraińskim dla uczniów z Ukrainy, którzy uczą się w naszej szkole oraz dla ich  mam i babć.

Książki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy wpisują się w projekt Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser–Duda oraz zostały otrzymane w ramach projektu  „Ukraińska książka dzieciom z Ukrainy” (w ramach akcji „Kobiety Karpat Ukrainie”).

W dniu 23.06.2022 r. książki, w tym bajki zostały przekazane na rzecz młodych, ukraińskich obywateli uczących się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim podczas szczególnych uroczystości szkolnych.

W tym dniu, w trakcie wspólnej akademii pożegnalnej klas 8 przez 7, wśród rozdawanych naszym polskim uczniom licznych nagród, wyróżnień oraz dyplomów, mogliśmy również wręczyć upominki, pamiątkowe książki ukraińskim dzieciom i tym samym sprawić im radość.

Kilkoro z małych uchodźców dotarło do naszej szkoły oraz musiało odnaleźć się w nowej, najczęściej kompletnie niezrozumiałej dla siebie rzeczywistości. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób podsunąć im czytanki, bajki w ich ojczystym języku, aby umilić im ten trudny czas.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 66
  • Odwiedzin dzisiaj: 164
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1939
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1