Turnus terapeutyczny Bieszczady 2021

„Wiem, że wszystko zależy od mojego umysłu.”
Zapraszam wszystkie chętne dzieci i młodzież klas IV – VII do aktywnego spędzenia wakacji w Bieszczadach pod hasłem: Wiem, że wszystko zależy od mojego umysłu.
Ten turnus wyróżniać się będzie szerokim zakresem terapii oraz indywidualnym podejściem do  każdego dziecka. Ośrodek noclegowy położony jest w malowniczej i spokojnej okolicy, która gwarantuje idealne warunki do pracy z dziećmi Wczasy rehabilitacyjne w takim otoczeniu to doskonała okazja do terapii ruchowych, psychologiczno-pedagogicznych i innych.
Wśród szerokiej i bardzo ciekawej oferty zajęć, znajdują się między innymi zajęcia Metodą Dennisona. Jest to forma terapii przeznaczona głównie dla dzieci , które maja problemy z nauką. W obecnych czasach, zdominowanych przez elektronikę i samochody, wiele dzieci ma ograniczony spontaniczny ruch. Wpływa to nie tylko na rozwój motoryczny dziecka, ale także na jego pamięć, koncentrację, wzrok i słuch.  Ćwiczenia Metodą Dennisona stwarzają podstawy do efektywnego przyswajania wiedzy, wspomagają intelektualny i emocjonalny rozwój dziecka oraz pomagają mu przezwyciężyć jego problemy. Kinezjologia Dennisona pomaga również dzieciom przezwyciężyć lęki lub agresywne zachowania .
Ze względu na czas w jakim żyjemy jest to wspaniała propozycja spędzenia aktywnie wolnego czasu.

O organizatorach: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim we współpracy z biurem turystycznym  organizuje wyjazd terapeutyczny dla dzieci i młodzieży. Nasza kadra to specjaliści z dużym doświadczeniem w pracy terapeutycznej, osoby z pasją. Kadra ma doświadczenie zarówno w pracy terapeutycznej jak i wychowawczej. Pracujemy głównie na relacji, zasadach i pozytywnym wzmocnieniu.

Nasze propozycje to  „terapia bez  telefonów”. Prosimy aby dzieci nie zabierały ze sobą telefonów. Proponujemy zabawę w grupie rówieśników i aktywne spędzanie czasu. Dzieci  będą miały umożliwione dzwonienie do Rodziców z telefonów kadry, Rodzice także dostaną numery wychowawców, na które będą mogli dzwonić do dzieci w ustalonych godzinach.

Turnus  terapeutyczny lato 2021

Miejsce: Zatwarnica –w Bieszczadach

Turnus : 08.08.2021 r – 13.08.2021r

Ośrodek wypoczynkowo rehabilitacyjny Zatwarnica , zakwaterowanie w pokojach 2-u osobowych z pełnym wyżywieniem i korzystaniem z SPA

Koszt:

1260 zł  cena podstawowa

Przy zgłoszeniu dziecka należy  wpłacić zadatek w wysokości 500 zł.

Wpłata  zadatku jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca i w przypadku rezygnacji z wyjazdu nie podlega zwrotowi. Wpłata do 30  maja 2021 r

Na konto : podane pocztą sdey@wp.pl

Zajęcia tematyczne – Kinezjologia ruchu

Na turnusie będziemy zajmować się  Kinezjologią edukacyjną, której twórcą jest dr Paul Dennison, to prosta i skuteczna metoda wspomagająca naturalny rozwój każdego z nas. Podstawowym jej zadaniem jest integracja myśli i działań, a więc idealna współpraca umysłu i ciała. Stosując ćwiczenia: relaksujące, rozciągające, energetyzujące sprawiamy, że koncentracja, organizacja i komunikacja znacznie się poprawia. Zyskuje na tym całościowy proces uczenia się.  W turnusie biorą udział dwie grupy wiekowe:

I grupa  wiekowa IV-V- klasa  9 uczniów

II grupa wiekowa VI-VII klasa 8 uczniów

Nauczyciele terapeuci – 2 nauczycieli

Korzyści jakie dziecko wynosi z udziału w turnusie

  • Rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych
  • Rozwijanie umiejętności społecznych
  • Podniesienie samooceny

Atrakcje dodatkowe

–    niespodzianka    

Atrakcje dla wszystkich:

–  Gry terenowe, palant , piesze wycieczki

– rozgrywki siatkówki, piłki nożnej

– konkurs „ o odżywianiu ,ruchu , oddychaniu  „ i codzienne zajęcia tematyczne związane z konkursem.

Na turnus  zapraszamy dzieci i młodzież :

  • Doświadczających różnych problemów szkolnych,

Rezerwacje i informacje

731440330  –organizator Wiesław Sondej

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 70
  • Odwiedzin dzisiaj: 13
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1419
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1