Trening ewakuacyjny w Zespole szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim

DSC05455Regularnie w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim przeprowadzana jest próbna ewakuacja szkoły. Biorą w niej udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy niepedagogiczni oraz wszyscy obecni na daną chwilę w placówce (rodzice).

W działaniach naszych często pomagają nam strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowie Młp., a  także ratownicy medyczni .

Ewakuacja odbyła się  21.10.2014r. o godzinie 11.00. Dyrektor szkoły Wiesław Sondej przez radiowęzeł ogłosił ewakuację wszystkich osób znajdujących się w budynku  w wyniku wybuchu pożaru  na I piętrze.  Dodatkowo w akcji  udział wzięli uczniowie, którzy mieli za zadania  udawać osobę która straciła przytomność i leży w holu korytarza, jeden uczeń w tym czasie korzystał z ubikacja . Zadanie  nauczycieli  którzy ewakuowali uczniów było utrudnione  bo z takim działaniem się jeszcze nie spotkali , musieli natychmiast reagować na panujące zagrożenia.  Wyprowadzenie uczniów z budynku przebiegało  sprawnie – w ciągu kilku minut opuszczono wszystkie pomieszczenia, które  pozostawiono otwarte .Kontrolę budynku przeprowadziło dwóch pracowników szkoły.

W wyniku kontroli stwierdzono:

  1. wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go bezpośrednio po  ogłoszonej ewakuacji
  2. po ogłoszeniu alarmu zastępca dyrektora szkoły był przygotowany do natychmiastowego odłączenia głównego zaworu gazu i głównego wyłącznika energetycznego.

W hali sportowej  Dyrektorowi szkoły zostały zgłoszone przez opiekunów stany liczbowe grup, które znajdowały się pod ich opieką.

Łącznie ewakuowano 492 uczniów oraz 32 dorosłych osób (nauczyciele, obsługa
i administracja), tj. w sumie 524 osoby  osoby.

Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm.

Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych.

Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.

DSC05452DSC05457DSC05483DSC05476

Dyrektor szkoły Wiesław Sondej

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1