Slackline – chodzenie po taśmie dla każdego

dyrektor w akcji slaikingSkupienie, zachowanie równowagi odprężenie  i redukcja  stresu – to  wszystko przez złoty środek  Slacklining   wprowadzony w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  Sokołowie Małopolskim.

Slacklining zyskał popularność dzięki powszechnej dostępności tego sportu. Wystarczy kawałek przestrzeni, dwa drzewa albo miejsca, gdzie można zaczepić taśmę i już można zacząć trenować. „Idziesz do parku, zaczepiasz taśmę i możesz już szaleć. Nie ma nic prostszego” – zachęca do slackliningu  dyrektor Zespołu Szkół im.  Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim Wiesław Sondej. Na początku taśmę rozwiesza się bardzo nisko, zaledwie kilkanaście centymetrów nad ziemią. Dzięki temu każde zachwianie i spadnięcie z taśmy nie musi oznaczać bolesnego upadku z wysokości. Ten sport wymaga dużej koncentracji i spokoju. Skupienie się na zachowaniu równowagi odpręża i redukuje stres. Wiele osób twierdzi, że najlepiej chodzi się po taśmie bez butów. Po ciężkim dniu w pracy od razu idę do lasu i odrywam się od ziemi. Nie ma lepszego relaksu. Przejście kilku metrów po taśmie wywołuje satysfakcję, tak twierdzą uczniowie którzy dokonali tego .

Galeria

slacking demonstracja slackine  pokaz sprzętu przygotowanie do próby przygotowanie do próby  slaking próba uczniow slacking

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 172
  • Odwiedzin dzisiaj: 101
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1755
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1