Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Ahoj, Przygodo!!! – wyruszamy w rejs szkolnym okrętem!

Po wakacyjnej przerwie ponownie wszystkie szkoły w Polsce zatętniły życiem, wyjątkowo w tym roku, pierwszym dniem roku szkolnego 2023/2024 był 4 września. W naszej szkole jak co roku pierwszym punktem Uroczystego Rozpoczęcia Roku Szkolnego była uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym o godzinie 900, w której uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Na miejscu uczniowie klas pierwszych i czwartych zgromadzili się na sali gimnastycznej, natomiast pozostali w swoich klasach na krótkich spotkaniach z wychowawcami.

Na hali sportowej odbyła się akademia podczas, której przede wszystkim przywitani zostali pierwszoklasiści, ponieważ dla nich to był szczególnie ważny dzień- po raz pierwszy przyszli do szkoły już jako uczniowie- zapewne zapamiętają go do końca życia.

W tym roku w naszej szkole nastąpiło jeszcze jedno szczególne wydarzenie, Pani Barbara Skóra-Czachor po raz pierwszy rozpoczęła rok szkolny jako Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. Dlatego też na uroczystości pojawił się Pan Burmistrz Andrzej Ożóg oraz kierownik Referatu Oświatowego Pan Stanisław Miazga, którzy przywitali uczniów i Panią Dyrektor.

Uczniowie klasy V c wraz z wychowawczynią przygotowali akademię, w której na początku wspominali chwile wakacyjne aby następnie przedstawić nowym uczniom jakimi wartościami kierują się w swojej pracy dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie w naszej szkole. Aby to przedstawić wizualnie pierwszoklasistom, czwartoklasistom i zgromadzonym rodzicom zbudowali, z kartonowych pudeł z hasłami: WIEDZA, ENTUZJAZM, DOBROĆ, KREATYWNOŚĆ, CIEPŁO, PASJA, HUMOR, RADOŚĆ, itp. budowlę symbolizującą szkołę, następnie wspólnie obrócili ją i ukazał się rysunek okrętu im. „Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.” co wywołało zaskoczenie i entuzjazm wśród zgromadzonych osób na hali.

Kolejnym etapem było przywitanie pierwszoklasistów, przedstawienie im wychowawców-pan burmistrz symbolicznie mianował kapitanów klas pierwszych przekazując wychowawcom czapki kapitańskie, natomiast każdemu uczniowi klas pierwszych „bilety na rejs szkolnym okrętem” w postaci małych prezencików przygotowanych przez panią dyrektor. Każda klasa pierwsza wraz z wychowawcą i Panem Burmistrzem ustawiła się do pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie zostały przekazane życzenia spokojnej, ale z entuzjazmem owocnej pracy wychowawcom, uczniom w nowym roku szkolnym, zakończone piosenką:

„No i znowu się zaczęło,

Te zadania i sprawdziany…

Już od ósmej trwają lekcje!

Chociaż każdy rozespany.

(….)

A ja lubię moją szkołę!

Wcale mi się tu nie dłuży

Czytam książki z przyjemnością

A nauka mnie nie nuży!

Chcę wszystkiego się dowiedzieć

Przecież świat jest tak ciekawy!

Kosmos, człowiek, świat natury

Na ciekawość- nie ma rady!

(…)

Szkoła wcale nie jest straszna

Spędzisz w niej wspaniały czas

To nauka i zabawa

Szkoła zawsze przyjmie nas!”

Szanownej Pani Dyrektor Barbarze Skórze-Czachor z racji przejęcia obowiązków Dyrektora życzymy wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji swoich zamierzeń, udanych decyzji i inicjatyw oraz owocnej współpracy z pracownikami, uczniami, rodzicami a także wszelkiej pomyślności. Powodzenia!

Joanna Szwaja

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 174
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1949
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1