Program  Książki naszych marzeń w naszej szkole

W ramaimage005ch programu Książki naszych marzeń realizowanego w roku szkolnym 2015/2016, nasza szkoła pozyskała wsparcie finansowe z budżetu państwa na zakup książek do biblioteki szkolnej. Warunkiem udzielenia wsparcia było zapewnienie przez organ prowadzący szkołę, 20 % wkładu własnego na realizację zakupów.

Program umożliwił zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Za pieniądze z programu zakupiono 210 książek, które nie są podręcznikami. Wybrano literaturę dziecięcą i młodzieżową, której brakowało w naszym księgozbiorze, a są nią nimi zainteresowani uczniowie, ponieważ pozwala im lepiej rozumieć współczesny świat. Książki te swoją fabułą rozbudzają ciekawość młodego czytelnika i inspirują do twórczego działania.

W celu przybliżenia nowej oferty biblioteki, w listopadzie 2015 roku zorganizowano wystawę: Nowe książki w bibliotece – przyjdź, zobacz, wypożycz. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów, a także nauczycieli i rodziców. Piękne wydania ulubionych bajek i nowości wydawniczych wzbudziły zachwyt i zadowolenie.

W listopadzie 2015/2016 nasza szkoła złożyła wniosek o kolejne dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki.

Pasierb Małgorzata

Galeria

image003  image004 image001 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 66
  • Odwiedzin dzisiaj: 162
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1937
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1