PIKNIK EDUKACYJNY – MŁODY NOBEL VI

image002W niedzielę, 11 października w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się Piknik Edukacyjny – Młody Nobel VI. Impreza mogła się odbyć dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Rady Rodziców.

MŁODY NOBEL to kampania edukacyjna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz Fundacji Rozwoju Wolontariatu zachęcająca dzieci i młodzież z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Kluczowe zagadnienia kampanii MŁODY NOBEL dotyczą projektów specjalistycznych, koncentrujących się na pokazach i warsztatach z chemii, fizyki, astronomii, biologii, geografii, informatyki, kryminalistyki, matematyki i mechatroniki.

Uczniowie z naszej szkoły oraz goście przybyli z Górna (ok 50 osób), Trzebosi (3 osoby) i Trzebuski (11 osób) dostali wspaniałą okazję, by wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W pikniku wzięło w sumie udział około 200 uczniów. Mury Zespołu Szkół gościły wolontariuszy z Politechniki Rzeszowskiej, którzy w znakomity sposób przeprowadzili zajęcia o charakterze pokazowym i warsztatowym. Uczniowie zorganizowani zostali w 7 grup. Grupami opiekowali się następujący nauczyciele oraz rodzice: Barbara Kapuścińska, Anna Tęcza-Blicharz, Barbara Dobrzańska, Andrzej Pasierb, Beata Kraska, Łukasz Marecki, Sebastian Walicki,  Paweł Smotryś, Małgorzata Maziarz, Monika Łach oraz Janusz Wołcz. Uczestnicy wraz z opiekunami przechodzili tzw. ścieżki, uczestnicząc kolejno w pokazach lub warsztatach z poszczególnych dziedzin. Działania wolontariuszy stanowiły aktywne zajęcia w grupach, pokazy, prezentacje oraz eksperymenty z zakresu nauk ścisłych. I tak warsztaty chemiczne były połączeniem nauki i zabawy. Przy użyciu składników używanych każdego dnia uczestnicy odkrywali, że chemia to świetna zabawa z którą tak naprawdę stykają się na co dzień. Na zajęciach z fizyki uczestnicy stawali się prawdziwymi badaczami i sprawdzali, co świeci np. w neonówce. W czasie zajęć z kryminalistyki wprowadzono uczniów w świat intryg i zagadek. Uczono jak oznakować i zabezpieczyć miejsce zbrodni, ściągnąć odciski palców oraz doprowadzić sprawę do szczęśliwego rozwiązania. Wyjątkowo ciekawe okazały się warsztaty z robotyki, na których prowadzący zaprezentowali składane przez siebie roboty, wykonane z zestawów lego nxt drugiej i trzeciej generacji. Pokazano walki robotów samochodzików oraz roboty przypominające zwierzęta i symulujące ich zachowania. Na warsztatach z biologii badano ciekawostki i zagadki ludzkiego ciała. Na warsztatach z pierwszej pomocy omówiono zasady jej udzielania, pokazano sprzęt używany do ratowania ludzkiego życia oraz umożliwiono przećwiczenie na fantomach różnych metod pomocy.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Barbara Kapuścińska.

Piknik edukacyjny – Młody Nobel mógł odbyć się dzięki pomocy sponsorów. To ważne dla naszej szkoły oraz miejscowości wydarzenie wsparli: Styrobud, Connect, Smak- Górno, Zakład Mięsny “Małopolska”,Multipack, Bank Spółdzielczy w Sokołowie, Ceramix, Kramer, Sklep ABC Sokołów Młp., Minimarket Patro Sokołów Młp., Gwintmar.

Anna Szot-Dec

Galeria

image001 image003 image004 image005 image006

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 29
  • Odwiedzin dzisiaj: 59
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1834
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1