Październik – miesiąc Różańca i wspomnienie św. Jana Pawła II

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

Różaniec to ulubiona modlitwa Jana Pawła II. Wielokrotnie podkreślał jego doniosłość i skuteczność w wypraszaniu potrzebnych łask. Często trwał całymi godzinami, przesuwając w rękach drobne koraliki, ukazując swoje oddanie Maryi, zawarte w słowach „Totus Tuus”.

Realizując nauczanie naszego Patrona w październiku podjęliśmy modlitwę różańcową w intencji naszej szkoły, rodzin i pokoju.  

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

W każdy poniedziałek rozważania prowadzili uczniowie klas ósmych, którzy prosili Maryję o pomoc we właściwym przygotowaniu się do sakramentu bierzmowania. Podobne prośby zanosiły dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do sakramentu pokuty i I Komunii Świętej (06.10.2022).

Do modlitwy włączyli się także uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas (12.10.2022) z prośbą o pomoc w dostrzeganiu potrzeb innych.

Niezwykle wzruszającym momentem był różaniec odmawiany 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, gdzie modlitwę prowadzili emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

We wspomnienie św. Jana Kantego – patrona nauczycieli (20.10.2022) różaniec prowadzony był przez dyrekcję i nauczycieli z naszej placówki. W modlitwie oddania pod opiekę Matce Bożej została powierzona cała społeczność szkolna.

Dzień później – 21 października – uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas prowadzili rozważania i modlitwę na antenie Katolickiego Radia Via. Przy okazji zwiedzili radio i mogli przyjrzeć się pracy dziennikarzy, którą przybliżył im dyrektor stacji, ks. dr Jakub Nagi.

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II (22.10.2022) uczciliśmy przez uczestnictwo we Mszy Świętej, podczas której wystawiony został sztandar naszej szkoły, a oprawę liturgiczną sprawowali uczniowie z klas ósmych.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 160
  • Odwiedzin dzisiaj: 63
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1717
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1