Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej

[responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

25 listopada 2022 r. odbyło uroczyste podsumowanie Międzypowiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej” zorganizowanego przez filię biblioteczną w Trzebusce pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

„Spotkanie z historią” rozpoczęło się od wystąpienia kierownika Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Młp., który przedstawił ideę oraz historię Konkursu, natomiast p. Piotr Ożóg objaśniał wyświetlaną w tle prezentację, na którą składały się zdjęcia z badań prowadzonych przez naukowców z PUM, dotyczących Nienadowskiego Cypla. Następnie głos zabrał
p. Franciszek Bełz, który był świadkiem wywózki jeńców NKWD z Trzebuski.

fot. Anna Koziarz

            [responsivevoice_button voice=”Polish Female”]

25 listopada 2022 r. odbyło uroczyste podsumowanie Międzypowiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej” zorganizowanego przez filię biblioteczną w Trzebusce pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

„Spotkanie z historią” rozpoczęło się od wystąpienia kierownika Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Młp., który przedstawił ideę oraz historię Konkursu, natomiast p. Piotr Ożóg objaśniał wyświetlaną w tle prezentację, na którą składały się zdjęcia z badań prowadzonych przez naukowców z PUM, dotyczących Nienadowskiego Cypla. Następnie głos zabrał
p. Franciszek Bełz, który był świadkiem wywózki jeńców NKWD z Trzebuski.

 

Na konkurs wpłynęło 144 prace 139 autorów, przygotowanych przez 120 uczniów reprezentujących 11 szkół z powiatu rzeszowskiego oraz kolbuszowskiego oraz 19 osób dorosłych. Jury konkursowe w składzie: p. Henryka Boho, p. Stanisław Kula, p. Michał Kalisz, p. Adam Janiec, Sławomir Ożóg, p. Łukasz Ożóg, przyznało 36 nagród oraz 21 wyróżnień.

            Laureatami Konkursu z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zostali:

– kategoria: Projekt plakietki (kl. V – VIII):

II miejsce – Katarzyna Stąpor,
III miejsce – Małgorzata Piersiak,
wyróżnienia: Kornelia Kotula, Karol Ryglewicz

– kategoria: Plakat (kl. V – VIII)

I miejsce – Karol Zimniak,
II miejsce – Magdalena Koch, Marcin Bęben
II miejsce – Piotr Sobuś

– kategoria: Wyobrażenie Matki Bożej Turzańskiej (kl. I – IV):

II miejsce – Oskar Dec,
wyróżnienie – Iga Czarniecka

– kategoria: Rozważania Różańca Św. (kl. V – VIII):

II miejsce – Milena Koziarz

– kategoria: Prezentacja multimedialna (kl. V – VIII):

Karolina Kotula

– kategoria: Literacka Droga Krzyżowa (dorośli):

p. Anna Koziarz.

Prace konkursowe zostały przygotowane pod opieką: p. M. Kwolek, p. Anny Koziarz,
p. A. Dudzik i p. S. Kuli. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk p. Franciszka Bełza.

Ważną częścią uroczystego podsumowania Konkursu było spotkanie z organizatorami prac archeologicznych, które były prowadzone na miejscu  obozu NKWD w Trzebusce w 2018 r. – historykiem p. B. Kleszczyńskim i archeologiem p. M. Mazurkiem. Dzięki ich wystąpieniu oraz przygotowanej prezentacji, zebrani dowiedzieli się o szczegółach prowadzonych prac.

Biorąc udział  w konkursie, uczniowie naszej szkoły dali piękne  świadectwo postawy patriotycznej i twórczego podejścia do tragicznych wydarzeń tamtego okresu.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy sukcesu.

A. Koziarz

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1