

Jan Paweł II w sercu i pamięci – wyniki konkursu plastycznego.
19 maja 2026 roku w holu szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego dla dzieci świetlicowych pt. „Jan Paweł II w sercu i pamięci”. Pani Dyrektor Barbara Skóra-Czachor osobiście wręczyła nagrody i dyplomy młodym artystom, podziwiając ich ogromną kreatywność i zaangażowanie.
Na najwyższych stopniach podium stanęli laureaci nagród głównych: Hanna Darocha z kl. 1d (I miejsce), Izabela Chruściak z kl. 1a (II miejsce) oraz Tymon Stec z kl. 3c (III miejsce).
Równorzędne nagrody za znakomite osiągnięcia zdobyli: Jadwiga Sikora (1b), Klaudia Kłoś (3a), Pola Siłakowska (3a), Antonina Nowak (3c), Zuzanna Chojnacka (3c), Jan Poźniak (4b), Milena Sudoł (4d) oraz Klaudia Sroka (5d).
Oficjalne wyróżnienia za udział i zaangażowanie trafiły do: Julii Makusak, Maksymiliana Macha, Emilii Rzeszutek, Szymona Stąpora, Jacka Płoszaja (1b), Adama Ryczaja, Marii Sierżęgi, Emilii Szarzyńskiej (1d), Dawida Ciska (2a), Gabriela Nizioła (2b), Mai Kłoś, Pawła Sikory (3a), Leny Paterki (3c), Leny Norek (4d) oraz Mai Bober.
Gorące podziękowania za organizację konkursu i rzetelną ocenę prac składamy koordynatorom oraz członkom Jury: p. Beacie Głowali, p. Małgorzacie Kwolek, panu Tomaszowi Niziołowi i p. Annie Koziarz.
Wszystkim laureatom oraz osobom wyróżnionym składamy najszczersze gratulacje.














Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie na Ekslibris!
Nasza szkoła ma ogromne powody do dumy, ponieważ uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim zdominowali pod względem frekwencji XVI Ogólnopolski Konkurs na Ekslibris Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim. To prestiżowe wydarzenie artystyczne zostało oficjalnie rozstrzygnięte wiosną 2026 roku. Głównym celem tego otwartego konkursu graficznego było stworzenie unikalnego znaku promującego Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną oraz lokalne dziedzictwo historyczne regionu. Prace konkursowe napływały do organizatorów od 2 stycznia do 15 lutego 2026 roku.
Podczas oficjalnego spotkania jury, które odbyło się 18 marca, eksperci ocenili łącznie aż 113 nadesłanych prac. Trzyosobowa profesjonalna komisja brała pod uwagę przede wszystkim estetykę wykonania, oryginalność pomysłu oraz czytelność zaprojektowanego znaku. Po wnikliwej analizie, we wszystkich kategoriach wiekowych przyznano łącznie 12 nagród I stopnia, 3 nagrody II stopnia oraz 18 wyróżnień, a reprezentanci naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce laureatów.
W kategorii dzieci młodszych wielki sukces odniosła siedmioletnia Izabela Chruściak z klasy pierwszej. W kategorii dzieci starszych nagrodę otrzymała dwunastoletnia Kamila Kwoka z klasy szóstej, a liczne wyróżnienia: dwunastoletnia Antonina Pietrzak z klasy szóstej, jedenastoletni Tomasz Jabłoński z klasy piątej, trzynastoletnia Marlena Dec oraz Jakub Blicharz z klasy siódmej.
Sukcesy odnotowano także w kategorii dorosłych, gdzie nagrody za swoje autorskie projekty odebrały pani Małgorzata Kwolek oraz pani Anna Koziarz, obie nagrodzone za dwie zgłoszone prace. Sukces ten pokazuje, jak wielki potencjał twórczy drzemie w naszej społeczności szkolnej i jak wspaniale rozwija się talent tutejszej młodzieży. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom ogromnej kreatywności, pasji oraz pięknego reprezentowania szkoły na szczeblu ogólnopolskim, życząc im jednocześnie kolejnych wybitnych osiągnięć na ścieżce artystycznej.



„Poetyckie pierwsze kroki” – konkurs recytatorski dla pierwszoklasistów.
19.05.2026 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odbył się konkurs recytatorski pod nazwą „Poetyckie pierwsze kroki”, skierowany do uczniów klas pierwszych. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów artystycznych najmłodszych uczniów oraz ich wrażliwości na piękno poezji dziecięcej.
Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem przedstawili utwory znanych i lubianych autorów. Na forum wybrzmiały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, a także współczesna twórczość Joanny Papuzińskiej i Michała Rusinka. Uczestnicy zachwycili publiczność nie tylko doskonałą pamięcią i piękną dykcją, ale również odwagą sceniczną oraz interpretacją często bardzo długich utworów.
Konkurs stał na niezwykle wysokim poziomie. Dzieci były świetnie przygotowane – zadbały o odpowiednie stroje, ciekawe rekwizyty oraz wyrazistą prezentację swoich wierszy. Każdy występ był wyjątkowy i nagradzany gromkimi brawami.
Gościem specjalnym jury konkursu była pani Donata Drozd z Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Małopolskim, której obecność była dla uczestników ogromnym wyróżnieniem. Obok niej zasiadała pani Elżbieta Kalandyk, która czuwa nad szkolną biblioteką. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, talentu i włożonej pracy. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom za wsparcie oraz przygotowanie dzieci do konkursu. „Poetyckie pierwsze kroki” pokazały, że miłość do literatury i poezji można rozwijać już od najmłodszych lat.
Organizatorki: Joanna Dąbrowska i Agnieszka Pieniek









































